
Praha se tak v žebříčku, který zahrnuje celkem 92 center, nachází těsně za Bruselem. Za sebou má například Madrid, Budapešť, Řím či Moskvu. Té v žebříčku patří až 89. příčka. Varšava je na 33. místě, Bratislava do žebříčku zařazena není.
Hlavní město Británie navzdory brexitu zvýšilo svůj náskok před New Yorkem, jenž zůstal na druhé příčce. Na třetí místo se dostal Hongkong, který tak odsunul Singapur na čtvrtou pozici. Jediným zástupcem kontinentální Evropy v první desítce je Curych, kterému patří devátá příčka.
Londýn získal v zářijovém hodnocení 780 bodů. Oproti březnu si tak pohoršil o pouhé dva body, zatímco New York ztratil 24 bodů na 756 bodů. Podle průzkumu by za zhoršeným hodnocením New Yorku mohly stát obavy ohledně vývoje obchodní politiky Spojených států.
Výrazně si v průzkumu naopak polepšil Frankfurt nad Mohanem, který se posunul z 23. příčky na 11. místo. Zlepšení zaznamenaly rovněž další města ze zemí EU mimo Británii, například Paříž, Amsterdam a Dublin. „Lidé spekulují o tom, která centra by mohla těžit z odchodu Londýna z EU,“ uvedl autor průzkumu Mark Yeandle.
(ČTK)