
V rámci skupiny byl nejmarkantnější pokles u obchodování s akciemi, kde se příjmy ze všech regionů snížily o 17 procent. Příjmy z obchodování s cennými papíry s pevným příjmem a s komoditami se propadly o devět procent, částečně kvůli nižším úrokovým sazbám.
Příjmy z poradenské činnosti se pak snížily o osm procent, neboť firmy prodaly méně dluhopisů, zatímco nabídka akcií stagnovala.
Jednotlivé banky vykázaly za druhé čtvrtletí slabé výsledky hospodaření na svých trzích a v divizích investičního bankovnictví. Německý finanční ústav Deutsche Bank je pak nyní v procesu ukončení obchodování s cennými papíry.
Investiční banky, zejména pak na menších a roztříštěnějších evropských trzích, se dostávají pod zvýšený tlak investorů. Kvůli požadavkům na vyšší kapitál, rostoucí digitalizaci a mimořádně nízkým či negativním úrokovým sazbám jim totiž klesají zisky.
Akcie evropských bank od roku 2016 zažívají každoročně v průměru dvojciferný procentní pokles. Pod tlak se však nyní dostávají také americké banky.
(ČTK)