
Kolem 17:30 SEČ vykazovala jednotná evropská měna vůči dolaru pokles 0,3 procenta na 1,1060 USD. Libra k dolaru ztrácela dokonce 1,5 procenta a pohybovala se těsně nad hranicí 1,3 USD.
Oslabil nejen japonský jen, ale také švýcarský frank, tedy měny považované investory za bezpečné útočiště v období nejistoty. Dolů je tlačí pokles obav ohledně nového koronovairu, který se šíří z Číny. Ta nyní podniká opatření, jež mají omezit dopady epidemie na ekonomiku.
Dolar si vůči jenu připsal zhruba 0,2 procenta na 108,60 JPY a vůči franku 0,3 procenta na 0,9655 CHF. Čínský jüan k dolaru sestoupil až na sedmitýdenní minimum, později však část ztrát smazal, napsala agentura Reuters.
K růstu dolaru přispěla zpráva Institutu řízení dodávek (ISM), podle které se aktivita zpracovatelského průmyslu Spojených států v lednu po pěti měsících vrátila k růstu.
(ČTK)