
Jenže od čtvrtka je to zase jinak. Tento týden by měl podle španělského webu The Corner poskytnout jasnější informace o závažnosti epidemie.
„Navzdory dlouhodobějšímu dopadu na čínský růst, který přesáhne první čtvrtletí a bude mít negativní dopad na globální ekonomiku, neočekáváme od šíření viru zásadnější podporu zlata. Když se však podíváme na zlato z krátkodobého hlediska, jeho cena dál poroste.“
Rovněž podle izraelského finančního portálu FX Empire stojí za růstem zlata víc než momentální požadavek na bezpečné útočiště ve strachu z koronaviru.
„Stále častěji je na pořadu otázka, co se stane s akumulovaným dluhem. A první věc, která přijde na mysl, je, že nejjednodušší způsob, jak snížit dluhové břemeno, bude tlak na snížení hodnoty měny. Vedlejším efektem této strategie je růst cen aktiv, především zlata jako pojištění proti inflaci.“
„Cena zlata vzrostla v roce 2019 zhruba o čtvrtinu. Opakování stejné dynamiky v letošním roce otevírá dveře růstu v oblasti 2000 dolarů za troyskou unci. Cena tak bude vyšší než dosavadní rekord z roku 2011,“ uzavírá FX Empire.
(rek)