
Údaje organizace Conference Board ukázaly, že index spotřebitelské důvěry ve Spojených státech v červenci klesl na 92,6 bodu z červnových 98,3 bodu. Analytici přitom v anketě agentury Reuters předpovídali mírnější pokles indexu, a to na 94,5 bodu. Podle analytika Marka Luschiniho ze společnosti Janney Montgomery Scott údaje ukazují, že spotřebitelé mají čím dál větší obavy z dopadů koronavirové krize na svou finanční situaci.
Akcie řetězce restaurací s rychlým občerstvením McDonald’s oslabily o 2,6 procenta kvůli nečekaně prudkému poklesu čtvrtletních tržeb. Akcie průmyslového konglomerátu 3M se kvůli neuspokojivým čtvrtletním výsledkům propadly dokonce o 4,8 procenta.
Na devizovém trhu dolar mírně posiloval po pondělním sestupu na dvouleté minimum vůči koši měn. Podle analytiků však americká měna zůstává pod tlakem kvůli rychlému růstu počtu nakažených koronavirem ve Spojených státech. Euro k dolaru kolem 22:00 SELČ ztrácelo 0,3 procenta na 1,1715 USD.
Dolarový index, který vyjadřuje hodnotu dolaru ke koši šesti hlavních světových měn, si ve stejnou dobu připisoval 0,1 procenta na 93,73 bodu. V pondělí index klesl až na 93,47 bodu, nejníže od června 2018. Euro se vůči dolaru naopak vyšplhalo až na 1,1781 USD, nejvýše od září 2018.
Investoři nyní čekají na výsledek dvoudenního zasedání americké centrální banky (Fed), které skončí ve středu. Všeobecně se předpokládá, že banka ponechá své úrokové sazby beze změny. Mohla by však naznačit, jak dlouhou dobou zůstanou úroky v blízkosti nuly.
(ČTK)