
Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, kolem 18:50 SEČ klesal o 0,3 procenta na 89,89 bodu. Euro si k dolaru ve stejnou dobu připisovalo zhruba půl procenta na 1,2224 USD.
Japonský jen, který za očekávání hospodářského růstu zpravidla nepodává dobrý výkon, vůči dolaru oslaboval o 0,4 procenta na 106,27 JPY.
Během seance se dařilo měnám vázaným na komodity. Na tříletá maxima vystoupaly australský, novozélandský i kanadský dolar. Australský dolar nicméně kolem 18:50 SEČ k americkému dolaru klesal o půl procenta na 0,7925 USD.
Šéf americké centrální banky (Fed) Jerome Powell ve středu zopakoval, že Fed svou politiku nezpřísní, dokud se stav ekonomiky nezlepší.
(ČTK)