
„V průběhu srpna 2021 společnost nakoupila zlaté pruty v hodnotě 50 milionů dolarů,“ uvedla denverská firma ve zprávě o výsledcích za druhé fiskální čtvrtletí. Přidala se tak k těm investorům do „žlutého kovu“, kteří jeho nákupem stále častěji vyjadřují své obavy z inflace, protože zlato je historicky považováno za pojistku proti ní.
Odborníci v této souvislosti připomněli, že loni, kdy se pandemie koronaviru zhoršila a kdy americká vláda pokračovala ve snaze stimulovat ekonomiku, cena zlata překročila hranici 2 000 dolarů za troyskou unci.
„Musíte být připraveni na budoucnost s více událostmi typu černé labutě,“ uvedl provozní ředitel firmy Shyam Sankar. V den oznámení nákupu zlata (minulou středu, pozn. red.) cena akcií společnosti uzavřela na newyorské burze růstem o 5,47 procenta, napsal server ukinvestormagazine.co.uk.
PSALI JSME: Černé labutě
„Tento nákup bude zpočátku uchováván v zabezpečeném zařízení třetí strany, které se nachází na severovýchodě Spojených států, a společnost je schopna kdykoli s přiměřeným předstihem převzít fyzické vlastnictví zlatých prutů uložených v tomto zařízení,“ uvedla firma ve svém prohlášení.
Projekty společnosti Palantir Technologies využívají jak protiterorističtí analytici v úřadech zpravodajské komunity Spojených států amerických a ministerstva obrany, tak hedgeové fondy, banky a firmy poskytující finanční služby (např. Morgan Stanley), tak korporátní klienti, jako Merck, Airbus nebo Fiat Chrysler Automobiles.
Německo-americký podnikatel a miliardář Peter Andreas Thiel, který má ve firmě Palantir Technologies významný podíl, v minulosti mj. spoluzakládal PayPal či Founders Fund a byl rovněž prvním investorem, který vložil své peníze do Facebooku. Dnes je jedním ze členů jeho správní rady a jeho aktuálně odhadované jmění představuje 7,24 miliardy dolarů.
PSALI JSME: PayPal umožní platby v kryptoměnách, i jejich prodej a nákup
(luk)