
Podobně příznivý vývoj organizace registruje i ve Spojených státech a Japonsku. V případě Francie však ukazatele naznačují, že úroveň reálného hrubého domácího produktu (HDP) zůstane pod dlouhodobým trendem a růst se tam pravděpodobně zmírní. Jedním z faktorů je přetrvávající růst spotřebitelských cen v posledních měsících, který je způsoben prudkým růstem cen energií.
Co se týče hlavních rozvíjejících se ekonomik, například Čínu zatěžuje pokles výroby oceli a OECD v případě této země předpokládá spíše stabilní růst, než jeho zrychlování. Stabilní růst OECD čeká i v Indii, kde stále počítá s tím, že úroveň reálného HDP zůstane pod dlouhodobým trendem.
V Brazílii OECD nadále počítá se zpomalení růstu. V případě Ruska ukazatele naznačují stabilní zvyšování tempa růstu nad dlouhodobým trendem.
Předstihové ukazatele, ze kterých OECD vychází, zohledňují knihy objednávek, stavební povolení, ukazatele důvěry, dlouhodobé úrokové sazby, registrace nových automobilů a mnoho dalších hospodářských dat. Mají předvídat výkyvy v ekonomické aktivitě v příštích šesti až devíti měsících. Vytvářejí široký obraz ekonomické aktivity na základě velkého množství aktuálních výhledových údajů.
(ČTK)