
Euro vůči dolaru ve stejnou dobu posilovalo o 0,1 procenta na 1,1617 USD. Dolar k jenu stagnoval a pohyboval se kolem 114,24 JPY. Euro vůči jenu si připisovalo 0,1 procenta na 132,71 JPY.
Výnosy amerických státních dluhopisů vzrostly vlivem očekávání, že americká centrální banka (Fed) bude muset zvýšit úrokové sazby dříve, než se čekalo, aby tak potlačila rostoucí cenové tlaky.
Průmyslová výroba ve Spojených státech se v září nečekaně meziměsíčně snížila o 1,3 procenta. Zhruba z poloviny k tomu přispěly přetrvávající důsledky hurikánu Ida. Informovala o tom americká centrální banka (Fed). Vývoj za srpen Fed revidoval směrem dolů, z růstu o 0,4 procenta na pokles o 0,1 procenta.
Růst čínské ekonomiky ve třetím čtvrtletí meziročně zpomalil na 4,9 procenta ze 7,9. Na vině byla horší situace ve stavebnictví a omezení spotřeby energie v továrnách, které brzdí oživování ekonomiky po pandemii nemoci covid-19. Růst byl slabší, než se čekalo.
Analytici finančního ústavu Bank of America uvedli, že od léta si vlivem růstu cen energií nejlépe vedly měny navázané na komodity, jako je norská koruny a kanadský i australského dolar. Nejhorší výkon podaly euro a japonský jen.
(ČTK)