
Erste Bank odepsala 1,74 procenta na 1044 korun. Podle Vladimíra Vávry ze společnosti WOOD & Company byl u akcií Erste vidět výběr zisků, který následoval po úterní úspěšné seanci, kdy banka posílila o více než 3,5 procenta. Komerční banka oslabila o 1,01 procenta na 932,50 koruny. Mírně si pohoršila také Moneta Money Bank, jejíž cenné papíry zlevnily o 0,16 procenta na 93,75 koruny. „Banky oslabovaly navzdory pozitivnímu sentimentu na západoevropském bankovním sektoru, který se v době uzavření pražské burzy pohyboval 0,4 procenta v plusu,“ podotkl Vávra.
Akcie Avastu ztratily 0,69 procenta na 180,95 koruny a ČEZ oslabil o 0,37 procenta 813,50 koruny. Podle Vávry krátce po poledni ČEZ posiloval i přes půl procenta a na chvíli se dostal nad hranici 820 korun, poté ale zisky ztratil a zakončil se ztrátou.
Naopak s přírůstkem přes procento uzavřela pojišťovna VIG, jejíž cenné papíry zdražily na 631 korun. Cenné papíry firmy Philip Morris si polepšily o 0,73 procenta na 16.520 korun a Kofola zakončila výše o 0,32 procenta na 309 korun.
(ČTK)