
Index Dow Jones klesl o 164,62 bodu, tedy 0,48 procenta, na 33.896,04 bodu. Širší index Standard & Poor’s 500 oslabil o 12,15 bodu, čili 0,29 procenta, na 4115,68 bodu. Index technologického trhu Nasdaq se snížil o 3,9 bodu, neboli 0,03 procenta, na 13.299,74 bodu. Včera oslabilo všech 11 dílčích sektorů z indexu S&P. Nejhůře si vedli energetické firmy a producenti surovin a materiálu.
Zápis z dubnového zasedání měnového výbor Fedu ukázal, že někteří bankéři se domnívají, že pokud bude ekonomika pokračovat v rychlém pokroku směrem k cílům měnového výboru, mohlo by být vhodné v určitém okamžiku na nadcházejících zasedáních začít jednat o plánu úpravy tempa nákupu dluhopisů. Několik z nich se však obává, že než se tak stane, inflace stoupne na „nevítanou“ úroveň.
Výrazně klesaly kryptoměny v čele s bitcoinem kvůli rozhodnutí Číny zakázat finančním a platebním společnostem poskytovat služby spojené s kryptoměnami. V reakci na to oslabily akcie výrobce elektrických aut Tesla, který investoval do digitálních měn, a platebních společností Mastercard, Square a PayPal, které přijímají platby v kryptoměnách. Propadly se také akcie společností napojených na kryptoměny, jako burzy Coinbase Global, bitcoinové banky Silvergate Capital a těžařů kryptoměn Riot Blockchain a Marathon Digital Holding, napsala agentura Reuters.
Dolar ukončil pokles trvající čtyři seance a posílil. K růstu mu pomohlo zveřejnění zprávy z posledního zasedání Fedu. Dolar také těžil z odklonu investorů od rizikových investic, který způsobil propad akcií a kryptoměn.
Dolarový index, který sleduje výkon dolaru ke koši šesti předních světových měn, posílil o 0,5 procenta na 90,19 bodu. Euro vůči dolaru kleslo o 0,4 procenta na 1,2177 USD. Dolar k jenu vzrostl o 0,3 procenta na 109,22 JPY. Euro vůči jenu oslabilo o 0,1 procenta na 132,95 JPY.
(ČTK)