
V první pětici se umístily ještě Německo, Čína a Francie. Čína se vrátila mezi pět největších investičních destinací navzdory obavám z obchodní války se Spojenými státy. Průzkum uskutečňuje EY dvakrát ročně a vychází z odpovědí více než 2900 vyšších představitelů firem ve 47 zemích světa.
„Zatímco umístění Británie může vzhledem k současné nejistotě někoho překvapit, aktivita u fúzí a akvizic v období od referenda o EU v roce 2016 zůstala silná,“ uvádí EY.
Pokles kurzu britské libry od hlasování o brexitu v červnu 2016 zlevnil britský majetek, místopředseda pro globální transakční poradenství v EY Steve Krouskos však upozornil, že Británie také zůstává otevřená zahraničním investorům i v době chaosu kolem brexitu. Výhodou Británie je také angličtina, kvalifikovaná pracovní síla a silná technologická základna. Ve stejném průzkumu zveřejněném EY v říjnu 2016 byla Británie na sedmém místě.
Průzkum EY rovněž ukázal, že globální zájem o fúze a akvizice je nejvyšší za deset let, neboť manažeři se snaží přizpůsobit technologickým změnám. Akvizici plánuje v nejbližším roce 59 procent firem, loni to bylo 52 procent. Zvýšení zájmu o akvizice a fúze přichází navzdory tomu, že globální ekonomika zpomaluje, uvedla agentura Reuters.
(ČTK)