
Aktivita se nadále přesouvá z amerického kontinentu. Na celkovém objemu měly dohody uskutečněné v oblasti Asie a Tichomoří, Evropy, Blízkého východu a Afriky podíl 57 procent. Loni to bylo 51 procent.
„Očekáváme, že aktivita u fúzí a akvizic zůstane v následujících měsících vysoká, zvláště někteří větší nebo ziskovější hráči budou kupovat firmy, které nabízejí doplňkové služby k jejich aktuální nabídce,“ uvedl vedoucí oddělení kryptoměn v PwC Henri Arslanian. Podle něj se dá očekávat, že velcí hráči v odvětví budou nakupovat či investovat do různých podniků s doplňkovými službami, aby si udrželi dominantní postavení.
Kryptoměny teď zažívají příznivé období. Index Bloomberg Galaxy Crypto, který měří výkon největších kryptoměn obchodovaných v USA, od začátku roku zpevnil o více než 80 procent. Pozorně sledovaný akciový index Standard & Poor’s 500 si připsal za stejnou dobu méně než deset procent.
Digitální měny těží z rozmachu decentralizovaného financování a zrání trhu. Finanční a technologické firmy, jako je například Square a MicroStrategy, vložily část svých peněz do kryptoměn, stejně jako legendární investor Paul Tudor Jones. To dál zvyšuje poptávku a ukazuje na zájem větších hráčů, poznamenala agentura Bloomberg.
(ČTK)