
Index PX včera zakončil nejvýše od konce dubna 2018. „Pražská burza zahájila rok pozitivně a navázala tak na růsty ze závěru loňského roku. Aktivita nebyla nijak výrazná a je patrné, že ještě ne všichni investoři jsou zpět na trhu,“ uvedl makléř Fio banky David Brzek. Celkový objem obchodů nepřesáhl 200 milionů korun.
Cenné papíry bank těžily z pozitivní nálady podpořené krokem čínské centrální banky, která tamním bankám snížila povinné minimální rezervy, uvedl Brzek. Akcie Erste Bank tak přes den posilovaly i přes dvě procenta, nakonec končily silnější o 0,93 procenta na 865 Kč. Komerční bance cenné papíry vzrostly o 0,66 procenta na 835 korun.
„U Monety je nadále patrné, že po předchozích výrazných růstech probíhá u hranice 85 Kč konsolidace,“ napsal Brzek. Právě na této hodnotě akcie Monety Money Bank uzavřely, beze změny proti poslednímu obchodnímu dni v loňském roce.
Akcie ČEZ zpevnily o 0,88 procenta na 514 korun. „Opětovné vylepšení historického maxima má za sebou Avast,“ doplnil Brzek. Cenné papíry antivirové firmy zdražily o 1,43 procenta na 142 korun.
Kurz české měny:
Předchozí závěr | Včera kolem 17:00 | |
Kč/EUR | 25,41 | 25,36 |
Kč/USD | 22,64 | 22,69 |
Zdroj: Patria Online
(ČTK)