
Analytici globální investičně bankovní společnosti Goldman Sachs pak včera ve své nejnovější zprávě uvedli, že cena zlata má ještě prostor k růstu k hranici 2 000 dolarů za troyskou unci do konce letošního roku.
„Poměr mezi zlatem a dolarem vidíme mírně výše v prostředí slabšího dolaru a oživení poptávky (po zlatu, pozn. red.) na rozvíjejících se trzích. K tomu, aby se zlato posunulo podstatně výše, však musí dojít k obecnému snížení rizika, které vyvolá poptávku po defenzivním zajištění inflace, jako je návrat obav z inflace,“ uvedli analytici Goldman Sachs.
Šíření varianty koronaviru delta vyvolalo pochybnosti o hospodářském růstu a investoři očekávají, že americká centrální banka by mohla na svém sympoziu v Jackson Hole, které se koná tento týden, odložit snižování úrokových sazeb. „Vzhledem k této nejistotě se vkrádá určitá míra opatrnosti, což zlato jednoznačně podpořilo,“ uvedl pro Reuters nezávislý analytik Ross Norman.
PSALI JSME: Dobře odpočatý zlatý býk se možná chystá na 2000 dolarů
(luk)